Black

KFOR: Autoritetet serbe kanë qenë të njoftuara për aksionin e Policisë së Kosovës në veri

Autoritetet serbe kanë qenë të njoftuara për aksionin në veri të Policisë së Kosovës më 28 maj, ka konfirmuar zëdhënësi i KFOR-it, Vincenso Grasso. I pyetur nëse autoritetet në Serbi e dinin këtë një ditë para operacionit, Graso u përgjigj: “Unë mendoj se ata e dinin”. “Gjatë operacionit ne kemi komunikuar me institucionet e Kosovës, […]

Black

Ish-policin serb e lëshon zemra kur dëgjooon për aksionin në veri, vdes në spital

Të paktën dy serbë kanë mbetur të lënduar në Zubin Potok si pasojë e shkëmbimit të zjarrit, kur pjesëtarët e njësisë speciale të policisë së Kosovës hasën në rezistencë gjatë aksionit të sotëm në veri. Zëvendësi i drejtorit të qendrës mjekësore në Mitrovicë, Zlatan Elek ka bërë të ditur se gjendja e tyre shëndetësore është […]

Black

Mjeku Në Spitalin E Mitrovicës Tregon Për Gjendjen E Policëve Të Lënduar Në Aksionin E Sotëm Në Veri

Mjeku kujdestar në spitalin e Mitrovicës, Vehbi Leku, ka treguar se në spitalin e tyre ditën e sotme kanë kërkuar ndihmë mjekësore katër persona, prej të cilëve një ka qenë i plagosur me armë zjarri. Ai bëri të ditur se pas tretmanit mjekësor, që të katër personat janë jashtë rrezikut për jetë. “Që nga mëngjesi […]

Black

Aksioni I Policisë Së Kosovës Në Veri – Zbarkimi I Policëve Dhe Pamje Nga Arrestimet (Video)

Gjatë një operacioni policor të Policisë së Kosovës në veri të Mitrovicës, deri tani janë arrestuar disa zyrtarë policorë, si dhe disa qytetarë. Përveç kësaj, është raportuar se ka edhe policë të plagosur, gjendja e të cilëve është jashtë rrezikut për jetë. Policia e Kosovës ndërkohë ka njoftuar se operacionit policor i ka paraprirë një […]