Shëndetësi

Alarmante: Kjo sëmundje po përhapet me të madhe në Kosovë, deri më tani 10 persona ndërruan jetë, mesoni detajet!

Rreth dhjetë persona dyshohet se deri më tani kanë ndërruar jetë në Kosovë si pasojë e prekjes nga gripi, përkatësisht virusi H1N1. Viktima e fundit me grip të derrit dyshohet se u shënua javën që shkoi dhe ishte një 35-vjeçare nga një fshat i Gjakovës. Ndërkohë që rajoni më i prekur nga ky virus po […]